| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani, 1.67 și 48-49 kg. Vrea un sa mai slăbesc puțin.
Vreau sa mă apuc de sport serios. Oricum is destul de buna pe fitness dar na, trebuie înot, forța etc.
Bun. Faza e ca eu nu vreau nici o dieta. Astazi am mâncat destul de bine. Adica ținând cont ca am mers 4 km în pas alergător este ceva, și am mai făcut pe acasă mișcare.
Deci, azi am mancat: la scoala numai un baton din ăla twix, am venit acasă am mâncat niste bacon cu cașcaval ( fără paine) baconul la 100 g este 200 calorii deci nu e nici o problema, și am mai mâncat niste mazăre fiarta la cina și ca gustare ceva prăjitură cu vișine ( la 100g era 250 calorii ) și am mâncat jumătate din ea, iar apoi am luat putina ciocolata și doua fursecuri mici.
Faza e ca la scoala m-am pregătit pentru o olimpiada și creierul meu a lucrat destul de mult.
Acum o sa văd cât am mâine dimineață. Sper sa nu fie mai mult de 49 de kg. Pana am 1.70 nu vreau sa am mai mult de 49 de kg, la 1.70 pot sa am cel mult 53 kg.

Voi credeți ca ar mai trebui sa slabesc? Mâine sunt libera și e perfect pentru ca pot sa mănânc mesele acasă, nu la scoala.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Viitorulapropiat a răspuns:

Nu iti recomand inotul, pentru ca te deformeaza. Pentru baieti e bun. Poti merge la sala, dar fa-ti un program. Nu te poti duce azi la alergat, si 2 zile nu. Trebuie sa mergi o zi da, una nu. La varsta ta si inaltimea pe care o ai arati bine.

| Iuliana_Andreea_1996 a răspuns:

Nu ar trebuie sa slabesti deloc. Eu am 17 ani 1.56 si 54 de kg.
Ma mentin mereu niciodata nu am fost grasa.
Mananca normal doar ca nu trebuie sa stai toata ziua degeaba, putina miscare.
Iar daca vrei sa slabesti, exercitiile cardio sunt cele mai bune pentru slabit. In 4 zile am dat 1 kg jos. Nu am tinut dieta doar ca am redus din portia de mancare.happy
Bafta oricum!