| Metaforic a întrebat:

Salut, TPU, am 13 ani, 161cm si 32kg, nu ma pot ingasa.
Mananc bine(fara alimente grase) dar nu pun greutate pe mine(slabesc repede dar ma ingras mega greu).
Consum zilnic carne(curata, fara slanina).
Sunt mult mai slab decat prietenii mei, am tras de fiare dar nu prea mare efect deoarece nu aveam ce transorma in muschi.
Am incercat mai multe tipuri de vitamine si nimic.
Cine imi zice o metoda eficenta sa ma ingras?
Am citit pe net ca e posibil sa te ingrasi repede cu carbohidrati, dar mi-e frica sa nu imi dauneze cu nimic, nu vreau sa fiu gras, ci sa am o masa medie.
Pentru cel mai bun raspuns ofer FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| ioana12345 a răspuns:

Nu te mai stradui sa te ingrasi. cunosteam si eu pe cineva cand eram de varsta ta si era o persoana slaba slaba. si s-a indopat cu vitamine si carne si acum se chinuieste sa slabeasca(are 18 ani). ai grija. succes.

| Metaforic explică (pentru ioana12345):

Merci pentru incurajare, dar totusi vreau sa pun macar citeva kg pe mine.
Adica sunt baiat, 32kg la 13 ani nu mi se pare normal, sa fi avut 140cm dar asa...

| Bibuu09 a răspuns:

Waw esti ff.slaba eu am 13 ani 1.55 si 40 de kilograme mananca cat mai mult si nu mai manca numa salate incat sa te ingrasi baftawinking

| Metaforic explică (pentru Bibuu09):

Wow, e mai strastic, sunt maiat omule.
Da stiu ca sunt slab, consum mancare normala :-D
Nu ma satur eu dintr-o salata, dar tot nu am ingras, nu sunt bolnav de nimic.
Habar nu am de ce sunt asa tatal meu e de 2m si 125KG, dar eu...

| 7uP112 a răspuns:

Eu invers ma ingras usor si slabesc greu straight face vrei sa-ti fac un regim de ingrasat?laughing)

| Metaforic explică (pentru 7uP112):

Hai zii ca poate ma ajuta! :-D
dar te rog, fara carne grasa!

| 7uP112 a răspuns (pentru Metaforic):

Eu o sa-ti spun cum m-am ingrasat ca asa eram si eu sad deci mananca fast food cipsuri seminte, suc acidulat, mc dar nu in exces ca eu am ajuns la 58 de kg de la 40

| Metaforic explică (pentru 7uP112):

Pai vreau o metota mai sanatoasa.

| aan a răspuns:

Cea mai buna idee e sa faci exercitii fizice ca sa pui muschi pe tine, nu grasime. Desigur, daca consideri ca suferi de vreo boala sau vreo neregularitate, du-te la un control. Aia o sa-ti spuna ce e cel mai bine de facut...

| barby29 a răspuns:

Buna,te rog frumos sa ti faci un control, amanuntit si atunci vei sti ce trebuie sa faci, stai linistita o sa fie bine!