| Vlach a întrebat:

Buna,am varsta de 11 ani si o greutate de 29 kg ce sa fac sa ma mai ingrasi? ce alimente sa consum?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

"Ii poate lua vreo cativa ani prin metoda ta inteligenta", si ce e rau in asta?

"cum sa prinzi greutate cu masa musculara", iei chiar mai mult in greutate decat cu grasime. Muschii sunt destul de grei.

14 răspunsuri:
| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Majoritatea oamenilor vor diete s.a., ca sa arate bine s.a, tu mananca tot ce vrei.Hamburgeri,pizza,ciocolata,friptura,torturi intregi de inghetata, mananca fara oprire tot ce ai visat vreodata!

| Cosmin86 a răspuns (pentru wtxwhdxifdjebdd):

Sfat idiot.

Poti sa cresti in greutate sanatos, punand masa musculara, nu grasime.

Ramai la dietele tale stupide si nu mai da sfaturi.

| Vlach explică (pentru wtxwhdxifdjebdd):

Sunt cam sclifosit la mancare si dulciuri mananc(dar nu in exces desigur) dar tot nu ma ingrasi

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns (pentru Cosmin86):

A spus ca vrea sa se ingrase.Nu a spus si in ce fel.Plus ca a prinde kilograme de muschi si nu grasime e foarte greu.Ii poate lua vreo cativa ani prin metoda ta inteligenta...Asa cum i-am spus eu, in vreo 2 luni se rezolva.laughingDupa incepe exercitii daca vrea si muschi.Nu-s medic nutritionist, si nici vreun gras sclifosit, dar ce ***, cum sa prinzi greutate cu masa musculara?laughingTrebuie prea mult efort.

| Cosmin86 a răspuns (pentru wtxwhdxifdjebdd):

"Ii poate lua vreo cativa ani prin metoda ta inteligenta", si ce e rau in asta?

"cum sa prinzi greutate cu masa musculara", iei chiar mai mult in greutate decat cu grasime. Muschii sunt destul de grei.

| Diavolcata a răspuns:

Pai, in primul rand, nu neaparat carne si gata esti grasut.Incepi usor cu niste cure, iti recomand oua de preprelita, nu folosi tot felul de vitamine ca nu sunt de folos crede-ma.Consuma lapte, branza, toate alimentele bogate in proteine.Bafta

| Szzeby a răspuns:

Salll,trebuie sa mananci carne, dulciuri, bei sucuri, mananci seara pe la ora 19 sau mai tarziu, mai lenevesti, si mananca paine. Sper ca te-am ajutat.
Primesc funda?

| Szzeby a răspuns:

Dar nu uita sa nu faci toate astea in exces, si sa nu mananci foarte tarziu seara, maxim puna la 19:30.Pa :*

| Cosmin86 a răspuns (pentru Szzeby):

De ce maxim 19:30? daca nu stii NIMIC, de ce comentezi?

| Szzeby a răspuns (pentru Cosmin86):

De aia tongue

| AndreiRadu00 a răspuns:

Ciocolata maninca pe la noapea stai toata ziua in pat leneveste maninca de ori pe zi si asa pui pe tine repede

| edi1098 a răspuns:

Sincer cred ca arati ca o scobitoare(te inteleg). Fa exact inversul la o perscoana carevra sa slabeasca. Nu incerca sa mananci ca sa te indopi ca ti se va face rau si mai rau e. Increca sa mananci mai gras(dar sa nu eziti fructele si legumele si ele au rolul lor impportat), mananca dupa 9 searalaughing, si dupa ce mananci stai intis pe spate si incearca sa nu faci miscare chiar dupa ce mamanci(asta nu inseamna sa stai degaba chiar te sfatuiesc sa te apuci de gandetre haltere pentru ca asa iti creste si masa musculara..adica sa ti se mareasca muschi) si sa stii ca si daca pariti tai sunt asa slabi se poate ca metabolismul tau e mostenit. Si sa stii vor fi multi care o sa-ti zica ca sa fii multumit asa cum esti, dar sunt sigur ca daca esti o batoza nu ai cum sa iti convina la fel si daca esti o scandura(ca sa nu te ''bata'' toti sau stiu eu ce.) Bafta!

| Vlach explică (pentru edi1098):

Se pune cu metabolismul si daca doar un parinte e slab?

| SkilledBloodDie a răspuns:

E foarte usor mananca paine, mancare cu ulei adica cu grasimi ceva gras dar sa stii ca nu poti sa te ingrasi cand vrei dupa ce treci de o varsta abia atunci se vede ca te ingrasi si la o punga de floricele(popcorn)