| Andrei_Andrei_1994_ZLjR a întrebat:

Am 13 ani și am început să beau cafea (una, două pe săptămână) mai mult nu, e mai mult cu lapte și e cafea cu vată de zahăr.
Vroiam să stiu dacă e bine.
Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Coma21 a răspuns:

Creeaza dependenta incet incet, dar la cantitatea asta nu cred ca trebuie sa-ti faci griji. happy

6 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Cafeina nu face bine minorilor. Dupa 20 de ani incepe cu cafeaua. Pana atunci: ciocolata.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Si o tigara la cafea nu? Pe cand planuiesti sa o adaugi? Sa stii ca merge si un Irish coffee de minune, pui un sfert whisky si trei sferturi cafea. Hell, poti sa faci o romaneasca si sa bagi tuica in cafea. Merge de minune! P.S. Tu parinti nu ai? Daca ai, ce parere au? Ti-au facut asigurare de sanatate/viata? Vor sa scape de tine?

| Iote a răspuns:

Nu e bine. Nu-ti mai explic si eu de ce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2 cafele pe sapt, chiar nu te afecteaza. In schimb pun pariu ca o sa ridici cantitatea in scurt timp.
Cafeau nu este neaparat daunatoare, dar la varsta ta categoric NU ai nevoie de cafea.
Deoarece inca esti foarte tanar si ai destula energie, vezi de la 20 ani incolo, cafeau o sa devina o necesitate

| gogu220 a răspuns:

Ai început un pic cam devreme, dar dacă îţi place şi nu te deranjează, poţi să bei.
Eu dacă beau cafea mă ia un somn... Cred că îmi scade tensiunea.

| PeeWee96 a răspuns:

Atâta timp cât cafeaua e slabă sau eventual cu lapte și nu bei des sau prea multă e totul ok!