| Casper003 a întrebat:

Am 14 ani si 6 luni, de ceva timp a inceput sa imi creasca barba, si din cante am observat a inceput sa imi creasca parul si pe obraji, aproape sub ochi, din cate am citit poate sa fie si din cauza aparitiei barbii si ca acel puf o sa cada odata cu trecerea pubertatii, dar nu stiu ce sa fac, arata cam nasol, imi place sa am o imagine ingrijita dar puful acela ma cam enerveaza, are in jur de 2mm cam asa. Ce credeti? O sa cada odata cu trecerea pubertatii sau o sa trebuiasca sa fac tratament? PS. Am inteles ca pot fi tulburari hormonale.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Spitz10 a răspuns:

Eo am numa 13 ani si deja am un pic de "puf.Totul e in regula si nu o trebuiasca sa faci nici un tratament.

| Chαяtreux a răspuns:

Este ceva normal, stai linistit laughing

| NOname0917 a răspuns:

laughing stai linistit... asta nu-i problema...eu am probleme cu acneea...tot pubertatea. am un prieten care are 14 ani si exact aceeasi problema ca tine o are...nu-i nimic grav...mai asteapta cv timp si o sa te razi. nu-i cv grav..eu am 16 ani si am si eu puf de ala foarte putin... miau crescut in barba cateva fire mai mari dar le-am rezolvat laughing si mustata putin. nu-i problemawinking