| Flavius_Stanciu_1996 a întrebat:

Vreau sa imi creasca barba mai repede si mai deasa... momentan imi creste doar pe unele parti ale barbii si mai am locuri unde creste doar par mic ca puful. Daca folosesc benzi cu ceara pe fata o sa imi creasca atunci si acolo in locul pufului?

Răspuns Câştigător
| Softe a răspuns:

Nu, nu poti face nimic in privinta asta, poti doar astepta deoarece cresterea barbii depinde doar de organismul tau, sunt unii barbati care si la 20 de ani inca au puf pe fata, iar alti copii la 15 ani care au barba destul de mare pentru varsta lor.
in privinta asta poti doar sa ai rabdare, nu exista nici-o metoda pentru stimularea cresterii barbii doar organismul tau o poate face sa creasca nu nu cremele, barbierit sau epilatul.

2 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Parul este rezultatul activitatii hormonale. M-am cam saturat sa va invat ca nu puteti face nimic, ca aveti timp sa va saturati de barberit si parul nu va face nici maturi nici destepti. Si... epilatul e o mare prostie, daunatoare.

| FuriaGogoasei a răspuns:

Poti incerca sa dai cu ulei de ricin, stimuleaza cresterea parului.