| AleexTPU a întrebat:

Am 14 ani (sunt putin mai dezvoltat avand in vedere varsts, dar nu cred ca asta este o problems. Mi.am facut analizele intr.o dimineata pe la 11, nu bausem, nu mancasem nimic. Momentul mult asteptat....rezultatele. Mi.a iesit Hemoglobina 16, 4 g/dL (valorile normale fiind 12, 5-15.),leucocitele 4,9 10^3/uL (valorile normale fiind 5-11),Hematocrit 47,5%( valorile normale fiind 35-47%). In perioada cand mi.am facut analizele eram foarte speriat, nu aveam chef de nimic+ ca in urma cu 3 zile de a face analizele facusem un atac de panica. Valorile sunt ingrijoratoare? Persoanele care sunt paralele cu domeniul, va rog nu comentati happy. Funditza big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Emankonovici a răspuns:

Sunt foarte bune.