| olo a întrebat:

am vasrta de 15 ani, si mi-am facut analizele.
As vrea sa stiu exact ce inseamna acestea :
- 03.Mxd 10.5
- Numar Eritrocite 4.86
- Hemoglobina 14.5
- Hematocrit 41.4
- ASLO 400
Dar nu sub forma de termeni medicali! Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In afara de ASLO (o analiza acre depisteaza daca ai infectie in gat cu un microb care necesita tratament cu penicilina/moldamin), toate sunt normale. ASLO e mare si probabil ai nevoie de tratament (daca nu ai facut deja)

3 răspunsuri:
| GutuvanMorgan a răspuns:

Sfatul meu oh go on, nu-ti bate capul cu asta, lasa medicul sa-ti spuna ce si cum. Daca-ti spune ca esti "bine", "foarte bine" sau "super", n-ai de ce sa-ti faci griji. In schimb e momentul sa te panichezi cand spune "nu-i bine deloc". Sanatate

| ChidoriKing a răspuns:

De ce nu ai intrebat doctorul/asistenta?

| olo explică:

Voi intreba marti, pana atunci mi-as fi dorit sa aflu!