| anonimul0724 a întrebat:

Am 15 ani 95kg si 1. 85inaltime.
Sunt in perioada de definire(slabire).
In ultimele 3 saptamani am renuntat complet la pâine, sucuri iar dulciuri am mai gustat(maxim de doua ori pe saptamana si doar am gustat).
Eu mereu sar peste micul dejun. Credeti ca afecteaza perioada mea de slăbire ca nu servesc micul dejun?
Nu e chestia ca ma indop la prânz daca nu mănânc micul dejun tot putin mănânc pe restul zilei.
Dar ma gandesc ca o masă pe minus ma ajuta mai mult.
Dau funda.
Tin sa precizez ca de la 99kg am ajuns la 95 in 3sapt.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Iti asiguri necesarul proteic, daca tot esti la definire?

| Ana1687 a răspuns:

Mai bine iei micul dejun si sari peste cina, cina este cea mai nesanatoasa masa, succes!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ana1687):

De ce sa fie cina nesanatoasa? Asta e un mit pentru oamenii paraleli cu nutritia, de genul care iti recomanda "fructe si legume".

| Ely167 a răspuns:

Nu ar trebui să sari peste micul dejun (este o masă importantă ce nu trebuie "sărită"). Cel mai bine ar fi să mănânci un măr sau un platou cu legume. Și seara la fel. Seara te afectează cel mai mult. La cină trebuie să mănânci ceva ușor, de exemplu salate. Și dacă dorești să slăbești nu neglija sportul. Aleargă mult, fă gimnastică. Succes!?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ely167):

Ar trebui sa manance ceva cu proteine, pe langa platoul de legume, gen CARNE, branza, oua, etc. Si seara la fel. Asta inseamna perioada de definire.

| Ivan_Carina_1990 a răspuns:

Ai pitea merge la sala ca sa-ticlucrzi abdomenul și sa alergi pe acea banda zic ca te-ar ajuta mai mult