| marius_8727 a întrebat:

Am 15 ani si am mainile foarte subtiri, de fapt, sunt slab de fel, dar am vazut alti copii ca mine si au mainile mai groase, nu stiu cum sa zic, dar oasele mele nu sunt asa de dezvoltate ca ale lor. Ce pot face in situatia asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| TeoooStefan a răspuns:

Nu poti sa faci mai nimic.Nu cred sa fie ceva grav doar ca ritmul de dezvoltare e diferit la fiecare persoana.Fiecare are constituia lui.( oase tari, moi, groase, subtiri, inalt, slab etc.). Nu cred sa fie vreo problema. Daca insa nu esti convins intreaba medicul si o sa iti dea ceva probabil.Calciu sau ceva. Sper ca te-am ajutat.

| veronikavera a răspuns:

Cel mai bine e sa pleci la un medic, pentru o consultatie. Cand esti slab, foarte slab, de ti se vad oasele poti avea anorexie, dar nu prea cred, ca ea se observa deodata. Nu cred ca trebuie sa-ti faci griji, ca si eu sunt slaba, si tot am si umblat pe la medici cu glanda tiroida, dar nu mi-au gasit nimic, e genetic. Fiecare om e structurat in felul sau.