| Jukaaa25 a întrebat:

Am 15 ani si sunt fotbalist, acum 3 saptamani am facut o entorsa la glezna piciorului stang, am calcat stramb, de gradul 2 cred nu mai grava, in partea superioara din exterior, langa ou mai exact, iar doctorul mi.a pus piciorul in ghips pentru 3 saptamani, iar astazi mi.am scos ghipsul, totul e ok, doctorul mi.a spus ca articulatiile mele se intind mult iar cand trebuie sa revina la forma initiala nu revin total, cam asa ceva, ma rog, el a spus ca trebuie sa fac repaus 6 saptamani ce mi se pare mult si ma gandeam ca 6 cu tot astea 3 saptamani care am stat cu ghipsul. Cam cat ar trebui sa fac repaus si ce as putea face ca sa imi revin mai repede? Ceva exercitii sau masaj? Va multumesc anticipat astept sfaturile voastre.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| B3B3NI a răspuns:

Pai pentru masaj poti sa iti cumperi o crema de picioare si zic ca o pauza de 2 saptamani nu strica happy