| Gorgan_Sebi_1994 a întrebat:

Am 15 ani si vreau sa incep sa i-au suplimente am citit despre alimentatie si sunt in regula. dar nu sttiu daca e bine sa i-au supllimente si daca e de care happy?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Florennce a răspuns:

Bună!
Dacă vrei să iei suplimente trebuie să te duci la medic și să-ți facă analize.
Eu am luat suplimente alimentare de capul meu și m-am ales cu o mare dereglare hormonală : m-am îngrășat, m-am ales cu 2 chisturi pe ovar, nu mă mai puteam concentra la nimic, nu puteam mânca...
Așa că sfatul meu e să consulți un medic. Poate nu-ți va face analize, dar îți va recomanda ceva bun.
Sănătate!

| Adeee20 a răspuns:

Ai vreun deficit de ceva anume, c-ai nevoie de suplimente?
Sau e doar așa, hai să băgăm în noi tot ce ne cade la mână?
Ai putea să-ți revii și să mănânci sănătos, o să-ți iei din alimentație tot ce are organismul tău nevoie!