| serkan10 a întrebat:

Salut Tpu..am 16 ani 1.82.Si as vrea sa stiu daca o sa mai cresc.Parintii mei au 1.65 mama, 1.77 tata.Fac K1 de 2 ani(fac streching acolo, alergare), si am facut si fotbal 3 luni. Oare mai cresc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Vi003 a răspuns:

Pana la 21-22 de ani, dar nu in ritmul de pana acum. Poate o sa mai adaugi 3-4 cm, dar nu trebuie sa-ti faci griji, baietii sunt aratosi daca sunt putin mai inalti. Ocupa-te de carte, sunt alte si alte probleme carora trebuie sa le dai importanta. Capul sus! big grin

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
NIMENI nu poate spune așa ceva, totul depinde de corpul tău.
Ca și băiat, poți crește până la 21 de ani.
Pa, pa.

| Badgirl117 a răspuns:

Desigur...pana la 18 ani vei mai creste insa trebuie sa ti cont de metabolismul tau, in 2 ani este posibil sa mai cresti cu 5-6 cm in plus....maximum de 10-11 cm! Crede-ma am multi prieteni care cresc foarte inalti si chiar si fratemiu, el are 14 ani si are 1.77 si eu am 1.74 si am doar 13 ani, tata are 1.90-1.95 parca si mama 1.69.Nu te teme de niste cm in plus! happy