| otylia a întrebat:

As vrea sa mai cresc în inaltime.am aprox. 157cm şi 18 ani. oare mai am sanse sa cresc.parintii au o inaltime 168 mama si tata 172

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| iakelclaudiu a răspuns:

Incerca sa faci un sport. Pentru a creste in inaltime poti incerca inotul [daca iti iei vitaminele necesare poti sa cresti mult in inaltime] sau volei [facut zilnic si serios]

4 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Depinde

| smile a răspuns:

Depinde. sportul tear putea ajuta dar nu sta in speranta ca vei mai creste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E cam tarziu.Cam pe aici se opreste cresterea in inaltime la fete. Daca vei mai creste, nu vei depasi 3 cm, dar slabe sanse.

| crazychick a răspuns:

Buna! daca ai implinit recent 18 ani mai ai sanse sa cresti dar nu mai mult de 2-3 cm. si o sa cresti cel mult pana la 19-20 de ani. asta e...fiecare are organismul diferit de ceilalti, asa ca bucura-te de tine insuti! si mie mi-e greu sa ma acomodez cu inaltimea mea (am 1. 80 la 18 ani) si sunt convinsa ca am sa mai cresc putin straight face offf... crede-ma e mult mai simplu pentru tine sa ai inaltime mai mica, decat eu sa fiu foarte inalta(gandeste-te ca u poti purta tocuri, ca iti gasesti incaltaminte pe masura ta si ce iti place) multa bafta!