| AlexStefan1 a întrebat:

am 16 ani si 1.70m, tata are 1, 78 si mama are 1, 60, credeti ca voi ajunge la 1, 80 pana la 21 ani? ( varsta maxima de crestere )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Se poate sa ajungi, stai linistit. Am avut colegi care au intrat in liceu cu 1.60 si au iesit cu 1.80. Ai sanse destule.

| Sn4k3 a răspuns:

As zice 1.75, dar nu se stie, poate ajungi la 1.80. Ti-as propune sa incepi sa faci sport, te-ar mai ajuta.

| AlexStefan1 explică (pentru Sn4k3):

Fac sala dar nu ridic greutati deasupra capului sa-mi opreasca cresterea

| Sn4k3 a răspuns (pentru AlexStefan1):

Ma refeream la ceva gen inot, baschet, astea am auzit ca inalta (nu stiu daca e adevarat, te poti documenta cautand pe google).

| Clorox a răspuns:

Femeile se dezvolta pana la 20 de ani iar barbatii pana la 25. . :\

| Gonrax a răspuns:

De câte ori mai pui întrebarea asta, disperatule, ce-ți pasă atât de înălțime?

| Printesa10TM a răspuns:

Da, sunt sanse foarte mari. Oricum o sa mai cresti.

| metalhead999 a răspuns:

Sansele ar fi destul de mici. Deci nu iti face mari sperante.

| AlexStefan1 explică (pentru metalhead999):

Dar o inaltime maxima cam care ar fi?

| Mariacraciun a răspuns:

Eu cred, ca mărime va fi de 1.78-1.79. Este posibil chiar și 1.80.