| JustAsimpleUser a întrebat:

am 17 ani, 72 de kg si inaltimea cred ca 1.80, vreau sa stiu si eu o dieta ceva..pe care ar tebui sa o urmez, sunt elev insa mai si lucrez cand vin de la scoala, si gras nu sunt ...cu toate ca mananc destul de mult, acum as vrea sa stiu si eu un regim, o dieta sau ceva, ce ar trebui sa mananc si cand petru ca am unele dereglari ale sistemului digestiv din cauza ca mananc numai chestii aiurea si foarte mult si des...ce si cand si cum ar trebui sa mananc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Csander a răspuns:

La 1.80 sa ai 72 de kg nu cred ca ai nevoie de ceva dieta pentru slabit, daca asta cautai.

| JustAsimpleUser explică (pentru Csander):

Of Doamne ..de ce nu esti atent cand citesti... Am spus ca am unele dereglari ale sistemului digestiv din cauza ca mananc foarte mult si ceea ce nu trebuie...si de aceea vreau un regim sau ceva ce ar trebui sa mananc intr o anumita ordine

| Csander a răspuns (pentru JustAsimpleUser):

As fi putut fi mai atent daca ai fi spus ce fel de probleme digestive ai, pentru ca altfel e greu ca cineva sa-ti raspunda in legatura cu un regim.
Tind sa cred ca nu de regim ai nevoie, ci putina disciplina, care sa te puna pe ganduri cand mananci ceva ce nu trebuie, ca se pare ca esti constient de asta si totusi o faci.
Daca ti se da un regim si nu te poti tine de el pentru ca alte feluri de mancare sunt mai tentante, la ce te ajuta?