| Sociopatul a întrebat:

Am 17 ani, am facut niste analize recent si am fost la medicul de familie sa mi le citeasca. Am intrebat de ce imi cade parul in partea din fata a capului, si mi-a spus uitandu-se pe analize ca din cauza ca mi-a crescut cantitatea de testosteron. Este ceva ce as putea face in combaterea caderii? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AndreiWeisz a răspuns:

Nu stiu, poate or fi ceva trucuri d-astea de estetica, dar in principiu, nu prea ai ce face. Testosteronul in cantitati crescute duce la caderea parului, deci singura varianta ar fi sa iti scada nivelul de testosteron, ceea ce se va intampla "oarecum" cand termini pubertatea, deci nu vei cheli pana la 25 de ani daca aia iti e problema.

| vladuu69 a răspuns:

Da brandi love de 3 ori pe zi

| Sociopatul explică (pentru vladuu69):

Ce este asta? Poti da un link te rog?