| sica2 a întrebat:

am 17 ani jumate si o inaltime de 1.82m si 67kg. Vreau sa stiu care sunt sansele sa mai cresc in inaltime mai exact vreo 4-5 cm.Din cate am citit pe internet si din cate am mai auzit oameni ca un baiat creste pana in jurul varstei 18-20 ani.
Eu nu am mai crescut din clasa a 9 si se poate sa mai am episod de creste mai brusca sau este imposibil? Ofer fundita celor care ma pot ajuta cu un raspuns sincer si prietenos.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DariaHàhaa a răspuns:

Pai eu zic ca e posibil, dar poti sa-ti iei o bara de tractiune si sa te agati de ea si lungesti coloana. happy Fundita?

3 răspunsuri:
| Mussette a răspuns:

Posibil 2-3 cm, daca din clasa a 9-a nu te-ai mai inaltat.
Dar de ce vrei sa fi atat de inalt?
Totusi, ai 1, 82. big grin

| Lαrisα a răspuns:

Nu cred ca ai cum sa cresti mai mult de 2-3 cm. Oricum esti destul de inalt. big grin

| NimeniSiAtat a răspuns:

Nu cred ca sunt sanse sa mai cresti, insa cred ca ar trebui sa mai pui ceva kg ca esti slabut!