| Yuuuki a întrebat:

Salut tpu.Am 18 ani 1'78 si 68 de kg.
As dorii sa scap de burta si sa incep sa imi lucrez putin abdomenul/pieptul/bratele.As dorii sa se vada niste rezultate cat de cat incepand din zileleastea pana pe 20 septembrie
O diete care sa dea rezultate si niste exercitii de facut acasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Rares95 a răspuns:

Uauu,zici ca esti eu anul trecutlaughing
Uite ce am facut eu ca sa ajung cu rezultate foarte bune in septembrie:
-am inceput din prima zi de vacanta sa ma duc la terenu de atletism, imi puneam muzica si faceam ture de teren.am lucrat la rezistenta mult.am inceoutcu cate 7 ture, iar pe la jumatatea vacantei faceam cate 20 fara oprire.la sfarsitul vacantei mi-am incheiat programul cu 35 de ture e teren fara pauza.In medie alergam cam 30-40 de minute pe zi fara oprire.
-de mancat mancam normal, nu pot sa zic ca n-am mancat un cartof pai. sau o inghetata, dar destul de rar.
-pentru rezistenta la efort si pentru rezultate mai mari, iti recomand sa iti cumperi L-carnitina, care ii un aminoacid(cauta pe net) chiar are rezultate.atentie! nu ii vb de creatina despre care nu stiu cine zice ca iti face rau la ficat etc etc.
Mentionez aici ca alergatul trebuie sa iti intre in sange, sa fie o obisnuinta, sa intri in sevraj daca intr-o zi nu ai alergat.trb sa alergi de placere.
daca vrei si muschi dezvoltati, seara fa flotari si abdomene cu programul runtastic(eu ala il foloseam), iar in zilele in care ploua, poti opta sa faci insanity in casa(cauta pe net)
daca urmezi ce ti-am zis eu aici, iti garantez ca o sa arati cum nici nu ti-ai inchipuit.app, eu eram graslaughing si dupa vara anului trecut am avut patratele big grin
ideea este sa nu te abati din cauza ca iti este lene in ziua respectiva.mult succes!

| Yuuuki explică (pentru Rares95):

Crezi ca ai putea sa imi arati si mie o poza before and after? Ca sa imi dau si eu seama?

1 răspuns: