| unsimplubaiat123 a întrebat:

Salut, TPU! Am 18 ani si am degetele mainilor foarte subtiri (parerea mea). Mainile cam pana la ce varsta se dezvolta? Stiti cumva exercitii pentru ingrosarea lor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Degetele (si oasele) se ingroasa daca faci munca fizica intensa cu ele.
Degetele subtiri sunt avantaj in munca unde este necesara finetea degetelor: muzicant, meserii care lucreaza cu scule si aparatura fina, etc.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Gimnastică.

| Nirvanaaa a răspuns:

Pai la 18 ani creșterea sa apropie de definitivare, deci nu ar mai fi șanse sa se mai dezvolte.

| NoOne18 a răspuns:

Munca,tati,munca la tarnacop, sapa, ridicat greutatti si asa mai departe

| Dani211 a răspuns:

Lasă frate ca eu am degetele subțiri și tot face paguba pumnu meu și acum trag tot eu.Capu face capu trage