| smokeflame a întrebat:

Sunt baiat, am 16 ani si sunt destul de slab pentru varsta mea (am greutatea sub medie, mainile destul de subtiri etc.) si as vrea sa ma fac "mai mare". Stiti cumva daca exercitiile cu o gantera m-ar putea ajuta? De exemplu daca fac exercitii pentru antebrat, acesta se va mari sau trebuie sa fiu mai "plinut" ca sa isi faca efect exercitiile? Imi recomandati sa fac lucruri de astea sau pur si simplu sa astept sa ma mai ingras? Multumesc!

2 răspunsuri:
| Roxxy95 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa mananci mai mult, fara nici o restrictie laughing

| dinutu98 a răspuns:

Salut.eu am facut sport de performanta 10 ani iti recomand sa ai o alimentatie cat mai bogata in calori si sa respecti cele 3mese pe z. iti recomand ca dimineata chiar dupa ce te trezesti sa faci cate 10 flotari si 10 genoflexiuni dupa sa mergi sa mananci. seara iti recomand sa faci la fel chiar inainte sa te pui in pat. incearca sa mananci putin mai gras cat mai bogat in calori pentru a putea avea energie si putere in tine pentru exercitii