| SadicJoker a întrebat:

am 18 ani si doresc sa am barba, imi creste doar mustata si cioc, am incercat aproape orice mit de pe internet cum ar fi sa ma barbieresc de 2 ori pe zi sau sa ma dau cu ulei de ricin dar nu am observat niciun rezultat, doresc sa stiu daca a mai fost cineva in ipostaza mea si a gasit vreo solutie care a dat roade.
ATENTIE: Esti inutil daca imi lasi un respuns cu: " Pentru ce vrei tu barba?", "Lasa ca e mai bine asa, deja ma enervez sa ma barbieresc zilnic" si alte lucruri de genul.
Eu doresc sa imi las barba deoarece chiar mi-ar placea sa am una si nu cum gandesc majoritatea ca sa o barbieresc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Anonimsilver a răspuns:

Ai putea sa iti faci un implat de par facial ca sa zic asa, mai bine cere sfatul unui medic dermatolog, el stie cel mai bine ce iti trebuie.

| SadicJoker explică (pentru Anonimsilver):

Nu doresc sa fac implant, am intrebat un doctor si a zis ca nu are idee ce ar putea sa ma ajute, oricum, multumesc de raspuns.

| Anonimsilver a răspuns (pentru SadicJoker):

Cu mare placere, daca nu te poate ajuta cu nimic mai bine pastreaza ce te-a dat mama natura, e cel mai bine asta happy
PS: Am scris din greseala "implat"

| SadicJoker explică (pentru Anonimsilver):

Faza e ca eu doresc sa fiu un barbos si nu prea ma pot multumi, traiesc dupa zicala : "It's all or nothing" laughing