| anonim_4396 a întrebat:

am 3 - 4 inceputuri de carii. Pe una am descoperit o acum o luna si vad ca nu s a agravat.( O fi sigur carie?) Si mai am o intrebare, o carie trebuie neaparat sa provoace respiratie urat mirositoare? Eu am un punct negru un pic adancit in dinte, si cam inca 2 puncte negre. Acestea provoaca respiratia urat mirositoare? sau daca nu, in cat timp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Altceva negru pe dinte care sa nu dispara dupa spalare nu are ce sa fie. Nu prea poti sa vezi daca se agraveaza, pentru ca se face intr-un ritm lent, si daca te tot uiti la ea nu o sa-ti dai seama ca s-a agravat, nu vezi schimbarea pentru ca e destul de mica.
Nu trebuie neaparat sa provoace respiratie urat mirositoare. Iti recomand sa iti faci un consult stomatologic, sa vezi ce e si sa o repari daca e cazul, cand vine vorba de carii, cu cat mai repede cu atat mai bine. E bine sa salvezi cat mai mult din dinte/masea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergi la dentist. happy

| AnthonyWhite a răspuns:

Respiratia o rezolvi cu apa de gura de 3 ori pe zi si periuta de dinti pe limba

http://www.lightskincure.org/......hbrush.png

| AnthonyWhite a răspuns:

App am avut si eu un astra h 2.0 turbo

belea!