| RecKinul a întrebat:

Am 38 de ani și nu am avut nici o prietenă. Acum când sunt pe cale să-mi găsesc una am observat că sunt impotent (am disfuncție erectilă). Mă simt foarte deprimat din această cauză. Se poate trata impotența? Recunosc că mă aflu sub tratament pentru depresie. Mai am speranțe?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Bingo! Tratamentul pentru depresie nu iti lasa palosul sa se ridice corespunzator, cel mai probabil. Si cred ca primeai tratament pentru depresie care depresie era generata de lipsa de s&x... ia o pauza de la antidepresive, ai grija la alimentatie, fa miscare, iesi la soare... si o sa faci si s&x destul dupa aia. Bafta si stindardul sus!

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Evident ca ai sperante!
Mergi la un medic urolog si discuta cu el! Ei sunt "ginecologii" barbatilor.

Pe de alta parte se spune ca, "nu exista barbat impotent, doar femei nepricepute sau grabite". happy

| Violleta2022 a răspuns:

Ce dumezeu ai facut pana la 38 de ani?
Mergi la un urolog si fa-ti invstigatii, sa vezi natura problemei tale.

| Donsavas a răspuns:

Da,mai ai speranțe. Este foarte important sa te prezinți la un control endocrinologic deoarece problema nu este organică, ci de natura hormonala la vârsta ta.