| QuikQ a întrebat:

Am aproape 14 ani.
Daca in fiecare zi fac cate 6+ seturi a cate 10-20 flotari si mananc multe proteine, pot face ceva masa musculara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Nu este bine. Nu se face in fiecare zi. Faci cu pauze. Trebuie sa combini flotari cu tractiuni la bara. Da, se poate face masa dar in timp. Esti tanar, corpul trebuie sa se dezvolte in timp.

| Cristian0561 a răspuns:

Nu faci muschi cu flotari, ia-ti gantere

| Adapter a răspuns:

Nu faci muschi nici cu " multe proteine " poti ramane la flotari si genoflexiuni daca nu ai alte posibilitati. Fa-ti un plan alimentar din care sa iti iei necesarul de proteine din mancare.
Succes!

| Roxana223 a răspuns:

Poti sa faci si de la flotari muschi.
Profesorul meu de sport tot timpul le spune la baietii din clasa sa faca in fiecare zi flotari, asa iti dezvolti muschiulatura si normal ca o sa faci muschi.
Cunosc o persoana care facea in fiecare zi flotari si chiar are muschi.