| Madamadll a întrebat:

Câte grame de proteine trebuie să mănânc într-o zi pentru masa musculară? Țin să menționez ca am 16 ani si 60kg, înaltime 1, 78. In fiecare zi fac 150 flotari și 200 abdomene.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kilograme x 2. Pentru tine 120 grame. Restul datelor sunt inutile, nu văd de ce le-ai dat.

| AnastasiaK a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt utile ca să știm că poate să mănânce toate proteinele și tot n-o să i se dezvolte masa musculară...

150 flotări, 200 abdomene...păi toți știm că mușchii încep să crească abia de la 800 de repetări în sus laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca sa vedem toti ce antrenament de copil pampalau are laughing

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ala nu e culturism, daca vrei sa se vada burtica solutia este deficitul caloric

| Cosmin86 a răspuns:

"In fiecare zi fac 150 flotari și 200 abdomene." -> antrenament de copil mic si firav care vrea sa ramana firav!

Muschii cresc in zilele de pauza, COPIL MIC ce esti! Si lucreaza-ti si tu tot corpul, nu lucrezi nici macar jumatate laughing

| costicj a răspuns:

X2 e prea mult, mai ales când e începător... eu recomand 1.6g proteine per kg. E cel mai echilibrat raport gramaj/greutate la început.