| Stargoz a întrebat:

Am avut parte de o constipatie si la baie dupa ce tot incercam sa... stiti voi... simteam ca ma dureau rau mușchii din jurul capului(nu stiu cum se numesc), se poate intampla ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlbaAura a răspuns:

Hemoroizi în jurul capului? Nu îți face probleme.Din cauza efortului vascularizatia este mai intensa în extremitatea superioara. Adică cap și te irosești la fata.Cand se mai întâmplă ia un laxativ. Sa nu fie prea des.Atunci e nevoie de un tratament pentru constipație și alimentație adecvata.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Aia nu sunt muschii care te dureau, ci hemoroizii.
Din cauza constipatiei se fac hemoroizi, care in timp pot snagera sau chiar inflama atat de rau, ca nu vei putea sta pe fund.
va trebuii sa incerci sa mananci sanatos si sa bei lichide, minim 2 litri pe zi, ca constipatia sa dispara, fiindca situatia nu se va imbunatatii daca nu mananci fibra si nu bei lichide suficiente.