| firedmountain a întrebat:

Salut TPU! Am avut un ulcior in timp cu o luna si jumatate daca imi amintesc bine (pur si simplu mi-a aparut, motivul principal fiind ca din cauza somnului cu cainele langa mine sau ca m-ar fi zgariat putin la ochi atunci). Totul bine si frumos pana cand a inceput sa devina rosu, cat mai intens si sa arate ca o buba (mai exact ca un cos imens). Mama mi-a recomandat sa ma dau cu cicatridina si am facut-o doua zile consecutiv iar dupa mi-am pierdut interesul (eu vazand ca nu dispare nici asa). Dupa vreo saptamana, a disparut dar nu complet. Pielea e rosie putin in jurul pleoapei de jos a ochiului (aratand ca o mica cicatrice). Ce as putea face sa scap de ea? Ma cam incomodeaza totusi dar ma face si dezamagit de mine fiind faptul ca nu l-am ingrijit (eu neavand niciodata unul pana atunci).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Trece de la sine.