| MoroșanuGigi324 a întrebat:

SALUT TPU!
Am câteva întrebări despre alunițele inestetice:
1. Mi-am scos o aluniță prin excizie de dimaetru 0, 8 MM cum aș putea să fac că cicatrice să fie cât mai greu de observat ( să dispară ) am auzit că cică ar fi o crema contractubex e buna de ceva?
2. Ar fi un Nr maxim de alunițe pe care l-aș putea scoate de pe corp
3. E ceva ok sa îmi scot și alunițele mici de circa 3-4 MM sau chiar mai mici? ( Cu laserul )
4. Ar fi ceva efecte negative ale corpului daca as scoate toate alunițele de pe corp pentru că le urăsc. Sau măcar cele inestetice ar fi cam 30 de alunițe ce aș vrea să le scot din 43 pentru că sunt foarte inestetice.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Anamaria9916 a răspuns:

Nu prea te ajut cu nimic laughing. Chiar acum m-am gândit să pun o intrebare cu privire la costul unei proceduri de genu. Vreau și eu să îmi scot o aluniță, nu știu cât ar costa, dacă se poate face la stat și nu la privat etc. Tu cum ai făcut?