| Dan20199 a întrebat:

Am făcut genoflexiuni cu greutăți ieri și astăzi mă doare spatele mai sus de fund. Cand mă aplec doar.
Este febra musculara sau am făcut hernie de disc l? Vi s-a intamplat? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Foame a răspuns:

Nu este hernie de disc cu siguranta(se face in timp, nu dintr-o data) si de multe ori nici nu sti daca ai, doar daca atinge un nerv.

Este probabil sa ai febra dar sa te si doara la propriu din pricina faptului ca nu ai facut exercitiul corect, compensand cel mai probabil(posibil sa fi folosit o greutate pe care nu o poti comanda).

| Dan20199 explică (pentru Foame):

A fost febra musculară ai funda! Mersi:d

1 răspuns: