| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU... azi si ieri am stat toata ziua in soare (la fotbal) fara tricou si nu am folosit crema de soare. Evident m-am ars si a inceput sa se decojeasca pielea si in plus mai am si niste basicute rosii.Ma mananca ingrozitor si ma ustura daca ma scarpin! Vreau sa stiu daca pot scapa de asa ceva sau macar sa nu ma mai usture. Si inca ceva : vor ramane urme sau ceva asemanator?

Răspuns Câştigător
| Ideea a răspuns:

Nu vor ramane urme daca nu te scarpini foarte tare.
Date cu fel de fel de creme pentru piele si se rezolva. Sigur ai in casa o crema de piele. sau daca nu du-te la farmacie si cauta.
Sper ca raspunsul meu te-a ajutat.