| t0xic1girl a întrebat:

Astazi am fost la bazin cu prietenii. eu expunandu-ma la soare pentru prima data in aceasta vara, nu stiu cum mi-a venit ideea "stralucita" de a folosi ule de plajahappy. Logic ca m-am prajit la propriu.fiindca am stat in intervalul 13-16happysunt rosie din cap pana`n picioare, iar pielea dupa picioare ma ustura ingrozitorstraight face. Nu stiu ce sa mai fac, mi-am aplicat de 2x iaurt si de Nx crema de corp... dar niciun efectsadCine a mai avut astfel de experiente va rog sfaturi:-s. Si dupa ce nu ma mai ustura ce se intampla? o sa raman rosie:-o? Multumesc anticipathappy

5 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Foloseste apa naturala din trandafir Rose valley, http://www.atshopping.ro/product.php?id_product=36, stimuleaza regenerarea in caz de arsuri solare.

| rosto a răspuns:

Nu, nu o sa ramai rosie. cel mai probabil o sa se "cojeasca" putin pielea si atata tot. din pacate, in afara de iaurt si un algocalmin pentru calmare nu prea cred ca poti sa faci. eu am tras un cui dupa ce m-am prajit si nu am mai simtit nimic... big grin

| AlexandraKnows a răspuns:

Mama detine o firma de crema de corp. ultima data cand am patit ca tine mama a adus un butoi de crema si m-a bagat in el abia am reusit sa-mi iau crema din par :-s

| IoanaEvelina a răspuns:

Incearca sa te dai cu mierebig grin chiar daca e lipicioasa te speci dupa... si iti trecebig grin, sau smantana, dar du-te in piata si cumpara proaspa'ta nu de la markethappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aplici prosoape imbibate in otet pe zonele cu probleme(ca sa iti mai ia din temperatura)si nu te va mai ustura asa de rau. Nu vei ramane rosie.