| FreakzoO a întrebat:

am fost la dentist pentru imi scoate o masea. Dupa ce mi-am scos-o si dentistul mi-a pus vata, am plecat acasa si dupa o ora mi-am dat-o jos. Iar dupa 10-15 min a inceput sa ma doara locu ala ce sa fac? sa iau calmante dati-mi un sfat. O zi buna!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Justmed a răspuns:

Este foarte normal ca pana cand se reface gingia sa apara dureri...
Pentru a calma aceste dureri poti merge la farmacie si sa cumperi Aulin ( atentie aulin praf ) un medicament care face parte din gama antiimflamatoarelor nesteroidiene, care iti va face bine imediat dupa consumare...
P.S - nu uita Aulin la plic nu tableta...

4 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Ia calmante, si daca durerea persista, sa mergi la medic poate ca au ramas ceva resturi.Dar eu cred ca o sa-ti treaca.

| Ralucutza a răspuns:

Te doare locul... poate sa te doara si cateva ore bune. Ia un Aulin sau Ibalgin... poate trece sad

| RyGoLeTa a răspuns:

E ceva normal pe mine m-a durut vreo 4 zile, ai grija sa nu bagi mancare acolo sa manaci in cealalta parte, ia si tu algocalmin pastile unu pe zi.

| RoboBaby a răspuns:

O sa-ti treaca, eu imi scoteam maselele acasa, si doare pentru ca locul a fost traumatizat. daca nu iti trece, ia un nurofen pentru durere.