| anonim_4396 a întrebat:

FUNDA + vot! Stiu ca o sa sune ciudat dar am limba crapata in mai multe locuri. Nu numai ca este inestetic, dar uneori si ustura. Ce as putea sa fac?
PS: stiu ca trebuie sa merg la doctor, dar mi-e frica!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy incearca sa faci gargara cu ceai de musetel, unge limba cu glicerina boraxata.iar daca nu trece, incearca sa iti invingi teama si onoreaza medicul de familie cu o vizitawinking
O frumoasa zi sa aihappy
PS! SI EU INTAMPIN ASA CEVA, DAR la mine e din cauza medicamentelor si a pufurilor care le utilizez zi de zistraight face

1 răspuns:
| nico097 a răspuns:

1. ar trebui sa excluzi din alimentatie tot ce tine de acru, acidulat, iute, fructe citrice...
2. sa mergi sa te vada la ORL sa nu ai ceva la stomac.