| Mastour a întrebat:

am mare nevoie de voi, acum 1an, am vrut sa ii dau unuia un pumn si el s-a ferit si am nimerit intr-un geam, mi-am taiat un tendon si putin din nerv, am facut recuperare. etc... acum, pot sa fac orice efort cu mana dreapta(mana operata), dar daca apas pe operatie ma doare, credeti ca va trece, adica sa nu ma mai doara peste 1an, doi?
Si mai am o intrebare care sunt sansele sa lovesc cu operatia intr-o bataie. tinand cont ca operatie este la incheietura.
Multumesc Anticipat! FUNDA:X
Sper sa ma puteti ajuta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| OMGisBrainiac a răspuns:

Deci pe tine te-a ranit nervi, si tu tot la bataie te gandesti... Daca operatia ti-a fost recenta este normal sa te doara dar daca a fost acum cateva luni probabil s-a intamplat ceva... si ai fortat tendonul si s-a rupt.
Eu zic sa mergi la doctor... Sunt foarte mari sanselehappy
Sper ca ti-am fost de ajutor!

| Jasm a răspuns:

Da, va trece. Corpul are capacitati incredibile de recuperare.
Te poti lovi la incheietura in batai, cred ca sansele sunt de 50%.
Peace!