| Mastour a întrebat:

am si eu o mica mare problema, am operatie la incheietura maini drepte, tendon taiat partial, si putin din nerv, si muschii. la operatie acolo este o umflatura care nu a disparut nici acum in prezent, si operatia are deja 1an si ceva, eu fac sala si atunci cand ridic o greutate se intareste acea umflatura de parca ar fi muschi. credeti ca e muschi sau altceva? si cand apas pe operatie ma doare, si nu cred ca este normal avand in vedere, ca operatie nu este recenta, tendonul nu sa descusut stiu sigur asta pentru ca pot face efort fara sa ma doara, si se intaresc toate, cand fac efort, si ar mai fi o problema eu vreau sa ma apuc de box, credeti ca nu pot deveni boxeur daca am aceasta operatie?
Va rog eu frumos ajutati-ma!
Funda pentru cel mai bun raspuns.

8 răspunsuri:
| IonutzWoW a răspuns:

Este o explicatie foarte simpla. Cand faci efort, muschiul se intareste intanzand pielea. Cand intinde pielea, intinde si respectiva rana. Asa devine tare. Si durerea, probabil este ori din imaginatia ta, ori ti-ai supra solicitat incheietura. BAFTA!

| IngerasIngeras2013 a răspuns:

O SA-TI DAU CEL MAI BUN SFAT! Cu sanatatea nu e de glumit happy du-te cat mai repede la medicul de familie ca nu e normal dupa un an juamte sa te doara sa nu iti fi ramas un pansament ceva acolo, du-te l amedic nu mai sta!

| smecherasul92 a răspuns:

Buna!

| smecherasul92 a răspuns:

Buna! Sunt tot mastour, in legatura cu acea umflatura, am inteles ca este un muschi. si este absolut normala umflatura nu?
Pansament ramas nici vorba, de infectat nu cred... ce ar putea provoca durerea aia, este normal? poate nu s-a vindecat complet.ce ziceti?

| smecherasul92 a răspuns:

Si inca ceva, ma doare atunci cand apas foarte tare. si ma doare foarte putin ca o piscatura asa... nu ma doare cand apas incet.dar cand apas foarte tare ma pisca.

| smecherasul92 a răspuns:

Am mai analizat eu putinlaughing, si ma doare decat partea unde a fost cusut tendonul.

| twim a răspuns:

ACELAS SFAT DUTE LA MEDIC:* si ai grija mare sa nu fi infectat.
Boxul ai timp doar sanatos sa fi ai grija de tinewinking

| Tofiffie a răspuns:

Eu cred ca aceasta umflatura poate fi cauzata din cauza salii, mergi la un doctorwinkingsucces