| NoNameIdea a întrebat:

Am nevoie de un mic sfat de la voi.
Tatal meu are ruptura partiala de ligament incrucisat anterior (LIA) la piciorul drept. Acum un an si ceva la un antrenament (el fiind politist e obligat sa participe la niste sesiuni de antrenamente fizice), la proba de alergat nu stiu exact cum a reusit, dar s-a accidentat si a rezultat asta. Merita operatia? Am citit pe internet pareri de la anumite persoane cum ca ar provoca mai mult rau decat bine.
Precizez ca varsta lui este de 40 de ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Iwliaaa a răspuns:

Eu zic că merită, adică are doar 40 de ani, are drum lung până la când se va stinge, totuși pe puțin 15 ani și cred că va avea și nepoței deci merită. Ai prefera să stea toată ziua în casă, să meargă cu cadru, baston sau alte chestii de genul în loc să se joace cu nepoțeii?! Mai bine se operează.

| PsyhoChild a răspuns (pentru Iwliaaa):

Wtf man.nu ii spune cat mai are tatal lui de trait sa-l intristezi. unii oameni traiesc si 90 de ani deci nu se stie.

| Iwliaaa a răspuns (pentru PsyhoChild):

Nu i-am spus cât mai are de trăit. Doar că mna. nu știam să zic o vârstă exactă așa că am zis pe puțin 15 ani deci asta înseamnă și 100 de ani și 200 și așa mai departe.winking