| SupMates a întrebat:

Cand imi faceam patul m-am intins ceva mai mult si m-a luat o durere maxima de spate, nici nu pot sa ma misc de durere, gen o crampa. Durerea se afla pe partea stanga a coloanei intre coaste. Ce as putea face, ca ma doar de mor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Urgent la medic! Daca nu te poti misca, suna ambulanta!
Posibil o criza de sciatica.

| CodrutElian1990 a răspuns:

O intindere sau ruptura musculara. Si la medic daca mergi iti da doar calmante. Se vindeca.
Nu poate fi o dislocare de vertebre. Mai poate sa fie si o prindere a unui nerv intre vertebre, dar e o mica probabilitate.
Un saculet cu sare fierbinte(cat poti rezista) pus pe locul unde te doare poate sa te ajute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la medicul de familie, pentru consultatie.

| Andersen2k18 a răspuns:

A avut si mama ceva de genul. Mergi de urgenta la spital cu durerile astea nu te poti juca.

| SupMates explică:

Durerea persista pana acum, nu ma doare daca apas decat daca ma misc, nu este la fel de rea si intepatoare ca inainte dar e tot durere...