| lolez a întrebat:

Am nevoie urgenta de ajutor >:. Acum aproximativ 1 saptamana intru-un meci de fotbal presupun ca am facut intindere [ din cate am inteles durerea mea se aseamana cu cea a unei intinderi.Nu am simtit cand am facut aceasta presupusa intindere ]. Am continuat dupa acel meci sa fac antrenamente Marti.Simteam o durere destul de mare mai ales atunci cand incercam sa intind piciorul, cand il puneam ca picior de sprijin la un sut [Piciorul stang, cu el am probleme].Am indurat, am tras de mine si am reusit sa fac cat de cat ceva. Joi deja simteam durerile mult mai accentuate, iar cand incercam un sprint, de la durere piciorul m ise tragea automat inapoi. deci eu care am o viteza destul de buna [ mijlocas dreapta] nu puteam sa fug. debea puteam alerga Medium [ alergare usoara.

Durerile sunt situate undeva in spate, sub fesa stanga, am inteles ca ar fi BICEPSUL FEMURAL. Durerea care o simt e in interior si destul de accentuata, nu este ascutita.Desi uneori cand fac anumite miscari[prin casa nu neaparat antrenament ] simt ca acea durere parca m-ar tine la os. mai ales cand intind piciorul cand fug simt si durerea acea ceva mai ascutita la muschi dar si in fesa o durere deparca as avea vreo entorsa la acel os.Nu stiu foarte sigur unde este durerea pentru ca este in interior, cum am mai spus, si nu imi pot da seama.
Scuzati-mi greselile gramaticale, dar ma grabesc, de asta nici nu pot da mai multe informati.
Vreau sfatul cuiva care a trecut prin asta, sau ce ar trebui sa fac la intinderea bicepsului femural, sau la acea durere de parca as avea osul din fesa scrantit, sau as avea o entorsa.
Va rog, am mare nevoie de ajutor pentru ca mai sunt cateva antrenamente din tur si cateva meciuri, si vreau sa dau tot ce pot. [ daca as avea nevoie de un tratament mai de 1 saptamana as putea incepe de joi deoarece joi sambata si marti nu ma voi duce la antrenament sau meci.Cel putin voi incerca. oricum antrenorul nu ma va baga asa.

Va rog cititi tot.Am nevoie destul de urgent de sfaturi folositoare, sau de un raspuns la ce as fi patit. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Kosaerik94 a răspuns:

Te rog consulta un Medic ar putea fi intindere de ligament!