| MiHaiPeLoiU a întrebat:

Acum 4 zile, in timp ce jucam fotbal, am facut o preluare mai larga pe piciorul drept, iar piciorul stang mi-a ramas in spate, in momentul acela am simtit cum imi fuge genunchiul in interior, m-am tavalit pe jos de durere si atunci nu am putut merge deloc in piciorul stang fara sa simt cum imi fuge iar genunchiul in interior. Am fost si am facut imediat o radiografie si nu e nimic la os, mi s-a spus sa astept o saptamana ca sa vad daca imi trece durerea. Au trecut deja 3 zile si se simte mai bine, pot merge undeva la 30-40% in piciorul stang, asta cu multa odihna si medicamete si unguent. Daca in timp de o saptamana nu imi trece mi s-a zis sa merg sa fac un RMN, e posibilitatea sa fie ceva probleme la ligamente sau menisc. Intrebarea e, se poate sa fie doar o simpla entorsa, avand in vedere ca ma recuperez destul de bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"piciorul stang mi-a ramas in spate"
"imi fuge genunchiul in interior"
"m-am tavalit pe jos"
"nu am putut merge deloc"
------------------------------
pe bune, am crezut că te-a lovit trenul

| MiHaiPeLoiU explică (pentru sierra1):

Care e problema?

| sierra1 a răspuns (pentru MiHaiPeLoiU):

Asta; am crezut că te-a lovit trenul