| SteFFLY123 a întrebat:

Sall, trec direct la subiect, deci, in urma cu cateva zile, m-a speriat o pisica si din reflex am dat cu mana de un perete, m-am zgariat la o alunita, dupa 3 zile s-a facut coaja si a cazut, in urma ei a ramas ceva ca si cum s-ar regenera alta acolostraight face, e ca si cum alta alunita a crescut in locul ala sub coaja celei lovite, deci daca aveti ceva experienta cu asa ceva spuneti-mi daca chiar e nevoie de un dermatolog, sau o explicatie la ce mi s-a intamplat,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Paull18 a răspuns:

Du-te la dermatolog, din cate spui tu alunita are o crestere accelerata cea ce nu e bine. O alunita rupta se poate transforma intr-o tumora maligna. Trebuie excizata, medicul o sa stie cel mai bine big grin. Bafta

| SteFFLY123 explică (pentru Paull18):

Am facut o poza, nu se vede prea bine dar in fine, uita-te totusi http://i1228.photobucket.com/albums/ee449/tennike200/P111012_1133.jpg pata aia mica

3 răspunsuri:
| SteFFLY123 explică:

Deci, mai raspunde cineva?straight face

| SteFFLY123 explică (pentru SteFFLY123):

Mda, am fost la chirurg si mi-a scos-o, a ars chestia aia care a crescut in urma