| anonim_4396 a întrebat:

am o intrebare: Am 75 de kg la 16(aproape 17 ani in Martie) si 1. 85cm, cam ce greutate ar trebui sa am? Am o constructie destul de mare sunt lat in umeri si vreau sa ma duc la sala de pe 13 (Luni) Ianuarie ce exercitii mi ati recomanda in afara de ex pentru abdomen si banda de alergat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Kalla a răspuns:

65 maxim.

Răspuns utilizator avertizat
| andreicaia99 a răspuns:

Salut! greutatea ta e ideala. pentru o greutate ideala trebuie sa ai cu 10 kg mai putin decat inaltimea. deci 185-75 170cm-60 kg etc

| shadow21 a răspuns:

Cantaresti chiar cat trebuie mai ales la varsta ta

| Daniela2016 a răspuns:

Trebuie sa ai minim 60 de kg. Poti sa faci flotari, sa practici un sport de exemplu fotbal, basket si altele sau poti sa faci aerobic, sa mergi pe bicicleta etc.

| anonim_4396 explică (pentru Daniela2016):

Practic fotbal destul de des dar acum ca s a facut frig nu prea mai pot.