| Chivoiu_Emanuel_1993 a întrebat:

Am o intrebare: Care stiti voi ca sunt cele mai bune pastile pentru memorat (invatat)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Almássy a răspuns:

Cred ca Memoplus. Dar mai mult rau fac decat bine. Nu recomand, insa daca citesti seara inainte de culcare de vreo2-3 ori un rezumat a ce trebuie sa inveti il vei retine mult mai usor deoarece o sa ramana in creier noaptea... stinge totul cand inveti, concentreaza-te, subliniaza cu culori etc.

2 răspunsuri:
| Zorn a răspuns:

Memoplus.

Mai era şi Cavit Memo, dar nu cred că ajută laughing.

Nu recomand pastile pentru memorat.

| genifar45 a răspuns:

Hey! Poți încerca Lecitina.Eu am incercat și e buna. happy (Si proful meu de fizica ia Lecitina xD )