| xAnonimBlack a întrebat:

am o intrebare:
De azi dimineata a inceput sa ma doara in partea stanga a stomacului, dar am observat ca doar cand expir aer ma doare putin; se poate sa fie pancreasul? si din ce cauza ma doare? Multumesc FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Splina cred.Din cauza efortului depus. eu de exemplu cand ma enervez sau am stres puternic, ma doare, si a-ti face nervi tot efort este. Mergi ttusi la un medic.La mine imi trece dupa cateva zile, dar nu stiu exact ce ai tu, e bine sa mergi la medic.

| xAnonimBlack explică (pentru anonim_4396):

Probabil ca din cauza efortului, pentru ca eu locuiesc la tara si aici lucru destul de mult + ca fac si sala la mine acasa, mersi oricum happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru xAnonimBlack):

Daca locuiesti la tara si ai activitate, nu cred ca trebuie sa mai faci sala. Dupa parerea mea si sala streseaza anumite persoane, sau poate pe toate, sala a devenit un program, ort copt trebuie sa te duci la sala.Eu nu fac nimic din ce nu imi place nu-mi fac din sala un program. Daca imi place sala, fac numai cand vreau si cand simt nevoia. Am vazut multe persoane care au refuzat ca sa mai vb pe mess din cauza ca sunt franti si enervati de sala. De ce se mai duc? Sala si programul de sala aduc bani si castiguri numai celor ce patroneaza sala. parerea mea.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Numai un control medical de specialitate (analize de sânge, ecografie abdominalo-pelviană, etc.) poate spune ce ai exact.
Sănătate!
Pa, pa.

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Salutare! Parerea mea este sa te duci la medic urgent

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Problema este splina.
Mergi la medic pentru investigatii.
Te pup!

| Ripqer a răspuns:

Nu cred ca te putem ajuta, stiu ca e cel mai nedorit raspuns dar mai bine du-te la un medic sa te consulte, nu lua medicamente '' dupa o ureche'' ca pot aduce reacti averse si altele du-te la un medic si te va ajuta.

| Parazitu1990 a răspuns:

Parerea mea este daca te doare jos stanga, s-ar putea sa ai o iritatie a intestinului. Uneori mai patesc si eu, asta este ce mi-a spus medicul.Succes