| Norbert97 a întrebat:

Am o intrebare foarte importanta la persoanele care au sau au avut cosuri. Am fost la 3 dermatologi am facut injectie multe creme din laborator special facut pentru acnee(cosuri) o gramada de geluri. Pana la urma am hotarat mai am o singura sansa medicamentul Roaccutine. Imi este frica sa incep asa ceva am tot citit pe internet ce efecte ingrozitoare au avut unele persoane gen iti curge sange din nas caderea parului etc. Este cineva care a folosit acest medicament? Si chiar are efect? Nu prea gasesc sa se recomande acest medicament pe internet... Multumesc funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hello happy! Eu am avut probleme cu cosurile, insa nu o acnee severa, dar totusi am instat sa iau acest medicament. Cum cazul meu nu a fost grav, am luat o pastila pe zi, timp de 3 luni. M-am lovit si de efectele secundare, care au fost suportabile: piele sensibila si uscata, buze crapate si stari de nervozitate. Daca nu ai speranta in alte tratamente, eu zic sa il incerci, cu acordul dermatologului, desigur. Este foarte important sa te simti bine in pielea ta. Daca te hotarasti asupra lui, sa il iei impreuna cu un protector pentru ficat. Sper ca te-am ajutat.

| Norbert97 explică (pentru anonim_4396):

Poti sa imi spui ce efecte ai avut mai exact? Ce stari nervozitate ai avut?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Norbert97):

Buna, scuze, acum am vazut straight face. Stari de nervozitate...hmm, pai ma cam enerva orice, nu suportam sa-mi zica nimeni nimic, eram cam crizata si cateodata plangeam cand ascultam melodii triste laughing). Nu stiu care e faza cu persoanele care s-au sinucis din cauza lui, n-am avut asa ganduri. Si efectele vizibile erau astea: buze uscate, dar uscate rau, cateodata imi crapau atat de tare ca nu puteam sa vorbesc. Au nevoie de hidratare mereu. Si fata la fel, dar aici parca a fost mai usor. In prima luna, mi-au aparut mai multe cosuri decat aveam, dar dupa s-au vindecat repejor.

| Norbert97 explică (pentru anonim_4396):

Mersi frumos! happy

5 răspunsuri:
| Totenn a răspuns:

Salut, omul este facut din 80% apa iar daca tu nu bei apa cum sa elimini lichidele toxice din tine? bea multa apa sa vezi ce efect pozitiv are happy si mananca fructe/legume

| laramistigan27 a răspuns:

Nu-s bune, ma medicamentele, desigur ca n-o sa functioneze.Nu vreau sa te intristez sau ceva de genu,da da-ti cu masti pe fata, de bicarbonat si alte prostii din astea, cauta si tu pe net, ca de aia il ai, nu?