| grege23 a întrebat:

Am o intrebare referitoare la un program echilibrat de slabit.Am 15 an, 1.90 m si 98 de kg.As vrea ca pana in iulie sa ajung macar la 88 de kg.M-am apucat de cardio ( alergare,bicicleta, stepper) dar as dori putin ajutor din partea voastra big grin.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Nu mai bea altceva in afara de apa si nu mai manca nimic facut cu zahar, faina, orez sau cartofi. e atat de simplu. sportul e optional asa ca fa ceva ce iti place.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Ai inceput bine, exercitiile cardio sunt excelente, variaza si mareste treptat durata antrenamentului.
Si la alimentatie trebuie sa lucrezi serios, evita carbohidratii rafinati, zaharul, prajelile si vei ajunge garantat la 88 kg.

| 17Ioana a răspuns:

Salut!
Este foarte bine ca faci cardio, cauta pe net insane workout sau p90x, sunt programe de cardio care chiar dau rezultate, daca te tii de ele,
Pe langa efortul fizic iti recomand si un regim alimentar sanator ( nu infometare sau dukan, rina sau alte prostii)
Sa mananci putin si des, sa eviti dulciurile, sucurile, prajelile si painea