| AndreiTrifan a întrebat:

am o intrebare scurta! Cei care tin dieta de slabire prin infometare cum reusesc sa se mentina dupa ce renunta la infometare? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Cei care tin o astfel de dieta sunt timpiti, sa avem pardon.

| peperonies a răspuns:

Nu reusesc.

| georgyanaaa a răspuns:

Parerea mea care este
eu am tinut diete multe si mam mentis prin infometare adica nu prea mancam mereu si mancam cate ceva scurt fara paine supa goala sau fara calori nu trebuie sa nu mananci deloc din potriva mananca ca pot aparea probleme asta este parerea mea depinde

| Cosmin86 a răspuns (pentru georgyanaaa):

Parerea ta ar trebui sa fie ca oamenii care tin o asemenea dieta sunt COMPLET RETARDATI. Punct.

| Simonasimona1992 a răspuns:

Nu! Nu tine diete cu infometare! Iti vei deregla metabolismul si vei avea probleme de sanatate. Plus ca ai nevoie de un anumit aport de calorii zilnic. ''dieta'' prin infometare in nici un caz nu e o metoda care va persista in timp. Si practic cand slabesti pentru ca te abtii de la mancare vei da jos prima si primadata masa musculara. Masa musculara este cea care arde grasimile (cand faci miscare).In concluzie, putina masa musculara duce la pierderea si mai grea a excesului de grasime.
Sfatul meu : Mananca la ore fixe. Dimineata mananca neaparat.asta trebuie sa fie cea mai consistenta masa. Seara incearca sa nu mananci portii mari.si mananca cu minim 3 ore inainte de a te duce la culcare. Renunta la dulciuri, produse de patiserie! Fara sucuri si bauturi acidulate. Fara multa paine si prajeli. Fara mancare fast-food.
Fa in fiecare zi miscare. somn inainte de ora 12 daca se poate. Si vei vedea ca rezultatele apar fara prea mult efort. Incearca

| PavelAndrei78 a răspuns:

De ce ar tine cineva o dieta prin infometare?! Asta nu ar aduce decat probleme de sanatate, asa ca nu as recomanda niciodata. Si daca revenim la intrebarea ta nici nu se va putea mentine dupa o astfel de cura. Noi ar trebui sa avem grija in general de alimentatia noastra si acest lucru ar trebui sa ne preocupe mereu. Indicat ar fi sa nu consumam multe alimente acide gen semipreparate, fast-food, sucuri, in special cele acidulate. Redu cantitatea de alimente pe care le consumi in mod obisnuit, tine cont de ce am mentionat mai sus si bea apa alcalina care te va ajuta si la detoxifiere. Apa alcalina este cu ph mai mare de 7, eu beau Calipso.