| Felia a întrebat:

Cine imi poate spune o cura de slabire sigura... Pemtru o dieta buna dau funda si raspund la o intrebare de a lui

Răspuns Câştigător
| Laura927 a răspuns:

Avand in vedere ca mancarea depinde de ce gateste mama, nu poti face multe mofturilaughing
Pt simplul fapt ca ai 12 ani te avantajeaza ft mult!
Nu manca paine, snack, dulciuri si fara sucuri, sunt premise doar cele facute in casa!
Mergi/alearga 30 de minute pe zi.
Si gata in 4 saptamani ai sa pierzi 3 kg cel putin.
Faptul ca ai o varsta frageda este cheia, cand ai sa ajungi la 20 o sa fie mult mai greu!
Tine cont de lucrurile pe care ti le -am spus si ai sa vezi diferenta!
Daca ai nevoie lasa -mi un mesaj in privat si te ajut!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai sigura cura e cea pe perioada mai mare, care sa implice treptat schimbarea stilului de viata.
Eu ti-as recomanda sa-ti notezi tot ce mananci zilnic sau saptamanal, apoi sa te informezi bine si sa vezi cat de sanatoase sunt ingredientele respective. Cel mai important lucru insa e CANTITATEA. Mananca din toate cate PUTIN, nu-ti refuza nimic din ce ti-e pofta. Creierul nu uita cand incerci sa-l pacalesti iar mai apoi se va revolta, si te va face sa recuperezi cu varf si indesat tot ce ai refuzat sa-i dai.
Daca ti-e pofta de shaorma, mananca, dar doar un sfert sau jumatate. Sau mananc-o toata, dar nu mai consuma alta toata saptamana. Daca vrei cartofi pai, mananca 10 bucati, nu 100.
Si tot asa...
Cantitatea face diferenta.
Medicul nutritionist, Mihaela Bilic explica foarte bine aceste lucruri in cartile sale. http://givefeedback.ro/recenzie-carte-traiesc-deci-exist-de-mihaela-bilic/

| Laura927 a răspuns:

Cati ani,kg ai si numarul de kg pe care vrei sa le dai jos, esti pofticiosa?, iti este usor sa schimbi regimul?, suferi de o boala?(ulcer, diabet boli de genul asta).
Raspunde sincer.

| loredanaFS a răspuns:

Buna. Uite cateva sfaturi pentru o cura de slabire sanatoasa -> http://www.fetelestiu.ro/diete/cura-de-slabire-sfaturi/

| Felia explică:

Nu sufer de nici o boala... Nu sunt pofticioasa si am 12 ani. As vrea sa slabesc macar cu 5 kilograme

| Laura927 a răspuns (pentru Felia):

Avand in vedere ca mancarea depinde de ce gateste mama, nu poti face multe mofturilaughing
Pt simplul fapt ca ai 12 ani te avantajeaza ft mult!
Nu manca paine, snack, dulciuri si fara sucuri, sunt premise doar cele facute in casa!
Mergi/alearga 30 de minute pe zi.
Si gata in 4 saptamani ai sa pierzi 3 kg cel putin.
Faptul ca ai o varsta frageda este cheia, cand ai sa ajungi la 20 o sa fie mult mai greu!
Tine cont de lucrurile pe care ti le -am spus si ai sa vezi diferenta!
Daca ai nevoie lasa -mi un mesaj in privat si te ajut!