| jakecrazy a întrebat:

Am o intrebare urgenta: pot muri daca am baut cafea?
Am 11 ani sunt fata please ajutorrrr
fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zambet2000 a răspuns:

Nuuu! Normal..., si verisoara mea baut acum o saptamana si ea are 11 ani si nu a patit nimic. N-ai ce pati.

18 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
nu mori, dar nu crezi ca esti prea micuta sa consumi cafea? cafeaua cauzeaza diferite boli cardio...asa ca, gandeste-te inainte sa bei o ceasca cu cafea, poti servi un ceiutwinking
O seara bunahappy

| whatevernvm a răspuns:

Impusca-te.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU mori, stai liniştită!

Dar, pe viitor, NU mai bea cafea.

Toate cele bune.

| Scarbo a răspuns:

Desigur ca poti muri, fetele de varsta ta n-ar trebui sa bea cafea la varsta ta. Iti spun serios acum peste 2 ani vei avea boala encefalus renaktus. Din cauza acestei boli iti va cadea parul, iar pielea iti va deveni uscata, pana cand vei muri : incet, incet, incet....incet.

| nda a răspuns:

Orice e posibil. Cine stie unde trazneste deseara.

| Piratul10 a răspuns:

Nu nu poti muri, dar nu e bine sa bei cafea de la vârsta asta.

| SebylVane1890 a răspuns:

Da poti. Dumnezeu s-a suparat pe tine ca i-ai baut toata cafeaua si o sa vrea sa te ia la el sa-i faci alta laughing Scuze, n-am putut sa ma abtin....nu, nu poti

| Senzaționalul a răspuns:

rolling on the floor)) Ce copii prosti, astia chiar te cred laughing.

| SebylVane1890 a răspuns (pentru Senzaționalul):

Da, o credem deoarece a pus la categoria Sanatate. Daca vroia sa faca o gluma o punea la Trivia/Amuzante.

| ahmet6 a răspuns:

Eu nu beau cafea, dar cum sa mori, unde ai auzit de asa ceva, asta este culmea, cafea are cofeina dar nu are o asa cantitate incat sa faci infact...happy

| kMirke a răspuns:

Da, mai bine te-ai duce sa consulţi un medic!

| marya868686 a răspuns:

Cum sa mori? eu beau cafea de la 12 ani cate 1 cana in fiecare dimineata, nu patesti nimic.stai linistita, nici de la 1litru de cafea happy fundita?

| Bajereanu_Iulian_1993 a răspuns:

Salut, poți muri! Tot ce e prea mult dăunează, adică vreau să spun că oricine poate muri de cafea dacă bea prea, prea, PREA MULTĂ CAFEA! Nu e bine să bei cafea la vîrsta aceasta dar nu e fatal happy

| LoveForCookies a răspuns:

Nu,logic că nu.

| iulia55644 a răspuns:

Nu vei muri, iti zic sigur

| SoreeeStackhouse a răspuns:

Nu...dintr-o simpla cafea nu laughing dar l; a varsta ta nu e indicat sa consumiwinking

| LudacrisM a răspuns:

Da, o sa faci cancer si o sa mori!