| LoveMusic14 a întrebat:

Am o mare problema care ma chinuie de zi cu zi, imi doresc foarte foarte mult sa cresc in inaltime. Am incercat toate sporturile posibile si exercitii de streching si nu am crescut deloc. Am parintii inalti, mama:1, 72 tata:1, 82. Nu va dati seama cat de mult m-ar ajuta sa imi raspundeti la aceasta intrebare. Puteti sa imi dati pastile orice. Doar va rog ajutati-ma. Ofer funda si vot!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| FlooPp a răspuns:

Probail corpul tau nu este pregatit sa creasca.
Oricu incearca: Innotul, baschetul.

Răspuns utilizator avertizat
| Cataaa1 a răspuns:

De obicei inaltimea e problema genetica nu numai de la parinti poti mosteni ci si de la bunici (eu m-am inaltat fugind si atat). Dar oricum baieti cresc pana la 21 de ani si fetele pana la 16 ani cu sport pana 18 ani. Variante nu is! (din cate stiu)

| Psh a răspuns:

Baschet si atat

| GabriellaEllaa a răspuns:

Apuca-te serios de baschet. Nu te astepta sa cresti de pe o zi pe alta, rezultatele se vad in timp...